Umut Murare / Veda - Yeni Albüm

Albüm Hakkında
Hayat iki melodi arasındadır, "Doğum ve Ölüm". Ben o iki melodilik zamana bazen hüzünlü bazen neşeli gönlüme ilham edilen notaları serpiştiriyorum...

Diyen Umut MÜRARE, 1977 yılında İstanbul 'da doğdu. İlk orta ve liseyi tamamladıktan sonra 3 yıl özel statüde konservatuar ve piyano eğitimi aldı.

Müzikle lise yıllarında tanışan Umut MÜRARE 1994 yılında Faruk EKİN, Bilal YAŞAR ve Yusuf MERAL ile Grup Kardelen’i kurdu. Bu grup ile 5 albüm çalışması yaptı. 1997 yılında müzik yönetmenliği ve aranjörlüğe ilk adımı attıktan sonra birçok değerli sanatçının albümüne söz ve besteleriyle de katkıda bulundu.

2004 yılı Ekim ayında "Ben seni görmeden sevdim" adını verdiği ilk solo albümünü çıkarttı. Aralık 2007'de 2. albümü "Sensiz Olmuyor" ve Mart 2011'de "Duamsın “ adını taşıyan 3. albümünü dinleyicileri ile buluşturdu.

12 eserden oluşan elinizde ki bu albüm sanatçının ELİDA Film-Müzik Prodüksiyon etiketi ile çıkarttığı 4. Solo albümüdür. Albümde söz ve müziği Umut MÜRARE’ye ait olan “Alemlere Rahmetsin” eserinin sanatçı Dursun Ali ERZİNCANLI’nın muhteşem şiir yorumu ile beraber icra edilmesi dinleyicilere ayrı bir tat sunu

11.11.2014

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.