TEFSİR 1.0

TEFSİR 1.0
Görsel 1
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

YENİ BÖLÜMLERİYLE
40,00 TL
İbn-i Abidin & Fıkıh Ansiklopedisi- Şamil & İslam Ansiklopedisi
25,00 TL
18,00 TL
%28
Arapça Eğitim Seti ( 25 VCD 2 Kitap )
160,00 TL
99,00 TL
%38,1

Tefsir 1.0 - İnteraktif CD Özellikleri :

Daha İyi Anlamak için Tefsir 1.0 !

 

Kur’an ayetlerinin yorumunu birden fazla tefsirde aynı anda görmek, bunlar arasında karşılaştırma yapmak ve alimlerin farklı görüşlerine ulaşabilmek istemez misiniz? 

Öyleyse buyurun. Beş farklı tefsirin bir arada bulunduğu, çok kolay yollarla arama ve karşılaştırma yapmanın mümkün olduğu Tefsir 1.0 tam size göre.

 

PROGRAMDA NELER VAR?
 

1. Kur'an-ı Kerim

İslamın temel kaynağı Kur'an-ı Kerim'in  farklı meallerini ve ayetlerin tefsirlerini  bulabilirsiniz. İstediğiniz sureye, ayete, cüze veya sayfaya kolayca ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Seçtiginiz ayeti 10 ayrı mealden veya 4 farklı tefsirden inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu bölümde yer alan, Recep AYKAN'ın hazırladıgı Kur’an-ı Kerim Fihristi ile içerdiği konular çerçevesinde ayetlere daha rahat ulaşabileceksiniz. 

2. Hatim ve Sesli Meal

Bu bölümde kendine has üslûbu ve akıcı kıraati ile Abdulkadir  Şehitoğlu’nun okuduğu hatmi şerifi bulabilirsiniz. Dilerseniz Hasan Basri Çantay’ın Kur’an mealini, Harun Yöndem’in sesinden dinleyebilirsiniz. Ayrıca Almanca ve İngilizce meallerden de yararlanabilirsiniz.
Mp3 formatında hazırlanmış Hatm-i Şerif’i bilgisayar olmadan da, cd’li mp3 çalarınız sayesinde arabanızda ya da mp3 player’ınıza veya cep telefonunuza aktararak dilediğiniz her yerde dinleyebilirsiniz.
Seslendirme seçenekleri sayesinde Kur’an-ı Kerimi mealliyle birlikte, sadece mealini, ya da sadece Kur’an-ı Kerimi dinleyebilirsiniz. Oluşturacağınız liste ile seçtiğiniz ayetleri, sayfaları veya sureleri dinleyebilirsiniz.
Okuma esnasında okla takip hatmi takip etmenizi kolaylaştırırken, Arapça metnin büyüklüğünü, biçimini ve  rengini yazı ayarlarından kolayca değiştirebilirsiniz.

3. Tefsirler

Programda yer alan tefsirlerin hepsini bir arada bulabileceğiniz bu bölümde tefsirler arasında karşılaştırma yapabilmeniz mümkün. Sayfa ekleyip çıkarma özelliğiyle bütün tefsirlere bir ekranda ulaşabilmeniz daha kolay.

Programda Hangi Tefsirler Var?
Aşağıdaki tüm tefsirler için kendi ayet fihristleri kullanılarak istenilen sure veya ayete kolaylıkla ulaşabilir içindekiler fihristi ile istediğiniz konunun teksirine ulaşabilirsiniz. Aynı anda birden çok sayfa açılarak değişik ayet veya sayfaları görüntüleyebilirsiniz.

4. Kur'an-ı Kerim Meali Alisi ve Tefsiri (Ömer Nasuhi Bilmen-8 cilt)

Çağımız Türk müfessirlerinden Ömer Nasuhi Bilmen’in bu eseri alanında uzman kişiler tarafından sadeleştirilerek hizmetinize sunulmuştur.  Eserin İpek Yayın Dağıtım, İstanbul baskısı dikkate alınmıştır. Fihrist bölümüyle istenilen sure veya ayet kolaylıkla seçilebilir.

5. El-Esas Fi't Tefsir (Said Havva-16 cilt)

Kur’an’ın yine Kur’anla tefsir edildiği ayetlerin bilimsel yönlerine kapsamlı açıklamalar getirildiği, alanında iddialı bir çalışma. Programda eserin Şamil Yayınevi, İstanbul 1989 (terc. M. Beşir Eryarsoy) baskısı dikkate alınmıştır.

6. Fi Zılâl-il Kur'an (Seyyid Kutub-10 cilt)

Seyyid Kutub’un ayetleri sosyolojik açıdan ele alarak hazırladığı bu tefsir hem Kur’anı hem de Kur’an ışığında günümüz olaylarını anlamamız için önemli bir kaynak. Programda eserin Şamil Yayınevi, İstanbul 1989 (terc. M. Beşir Eryarsoy) baskısı dikkate alınmıştır.

7. Tefhimul Kur'an (Ebu’l A’lâ Mevdudi)

20. yy’da Kur’an’ı anlamak ve anlatmak adına yapılmış kapsamlı, kendine has uslubu
bulunan titizlikle hazırlanmış bir çalışma. Programda eserin Bengisu Yayınevi , İstanbul 1997 (terc. Ahmed Asrar) baskısı dikkate alınmıştır.

 

8. Risale-i Nur Külliyatı (7 Kitap)

Bediüzzaman Said Nursî’nin kaleme aldığı Kur'ân’ın imani hakikatlarını güçlü delillerle açıklamak ve ispat etmek için yazılmış aydınlatıcı bir eser. Risale-i Nur Külliyatı Kur'an-ı Kerim'i ayet ayet tamamını tefsir etmediği için diğer tefsirlerden ayrı bir bölüm olarak kullanıma sunulmuştur. Risale-i Nur’da geçen ayetlerin hangi kitaplarda geçtiğini gösteren fihrist sayesinde bir ayet ile ilgili Risale-i Nur’da geçen tüm açıklamaları inceleyebilirsiniz. Ayrıca anlamını bilemediğiniz kelimenin üstüne fare ile tıkladığınızda anında kelimenin Abdullah Yeğin’in Osmanlıca-Türkçe Lügatı’nda geçen açıklamasını görebilirsiniz.

 

Not Defteri, Arama, Lügat, Musikî ve Yardım

Bu butonlar sayesinde aradığınız bilgiye rahat bir şekilde ulaşabilir, istediğiniz bilgiyi saklayabilir, bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını öğrenebilir ve bütün bunları yaparken musikî dinleyerek keyiflenebilirsiniz. Tüm kaynaklar içerisinde Türkçe veya Arapça arama yapabilirsiniz.


Etiket:

Tefsir 1.0 - İnteraktif CD Türkiye´nin En Pratik Online Alışveriş Merkezi Sanalfile.com / Kültür Ürünleri Mağazalarında...Tefsir 1.0 - İnteraktif CD Türkiye´nin En Pratik Online

Diğer Özellikler
Stok KoduGSOFT02
MarkaGoldsoft Yazılım
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.