Sami Yusuf / The Centre ( SARI GELİN)

ÜLKEMİZİ HER ZİYARETİNDE İZDİHAM YARATAN BAŞARILI MÜZİSYEN Sami Yusuf’un YEPYENİ ALBÜMÜ "The Centre” SEVENLERİ İLE BULUŞUYOR!!!

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok büyük bir hayran kitlesi bulunan Ortadoğu’dan dünyaya yükselen başarılı müzisyen Sami Yusuf’un merakla beklenen yepyeni albümü "The Centre” hayranları ile buluşuyor. 
İran’da Azeri bir müzisyen ailenin çocuğu olarak doğan ve Londra’da büyüyen Sami Yusuf, 2003’de "Al-Mu'allim”, 2005’de "My Ummah”, 2010’da "Wherever You Are” ve 2012’de "Salaam” albümlerini yayınladı ve satış rekorları kırdı. Albümlerinde sevgi ve aşk teması kullanan sanatçı savaş karşıtı projelerin yanı sıra Afrika için de sosyal sorumluluk projelerini destekleyerek bir rol model hatta idol olarak görülüyor. 
Ülkemizi her ziyaretinde havaalanından başlayarak konserleri ve imza günlerinde sevenleri tarafından izdihama neden olan Sami Yusuf, "The Centre” albümünde Arap ezgilerini etkileyici ve dokunaklı bir şekilde pop müzik tarzında batı ezgileri ile buluşturuyor. Kendi ruhani içsel yolculuğunu aktardığını söylediği bu albümünde kemençe, ud, piyano, gitar ve ney kullanarak akustik bir sound yakalayan sanatçı geleneksel "Sarı Gelin” türküsüne yaptığı güzel yorumunu da albümüne koyarak Türk hayranlarına sürpriz yaptı.

11.11.2014

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.