Ömer Muhtar

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Arapça Eğitim Seti ( 25 VCD 2 Kitap )
500,00 TL
199,00 TL
%60,2
Namaza İlk Adım-Sesli Kitap
400,00 TL
Altın Sayfalar / Nihat Hatipoğlu
80,00 TL
29,00 TL
%63,8

Diktatör Mussolini Müslüman yerlileri yok etmek için 20 yıl boyunca Afrika’da şiddet politikası sürdürür. Generallerinden Rodolfo Graziani’i Libya valisi olarak atar ve isyancılar diye nitelendirdiği insanları yakalayarak cezalandırılmalarını ister.Libya’da direniş Ömer Muhtar önderliğinde yürür. Mesleği öğretmenlik olan Ömer Muhtar İtalyan birlikleri ile savaşır.


Filmin çekimi için ihtiyaç duyulan savaş sahnelerinde askeri birlikler kullanılmış. Film için kasaba inşa edilerek 400 bina yapılmış ve akrep sokması ile sıcaklara karşı koymak için de bir tıp merkezi kurulmuş.

Aslında bir öğretmen olan, 20 yılı aşan savaşı ile İtalyan faşist diktatörü Mussolini’yi tam bir bozguna uğratan halk kahramanı Ömer Muhtar’ın akıllara durgunluk veren mücadelesi… Bu filmin çekimi için 400 binadan oluşan bir kasaba inşa edildi, çölün zor şartları ve akrepleriyle mücadele için bir tıp merkezi kuruldu, askeri birlikler kullanıldı. Mustafa Akkad’ın, “Çağrı” ile birlikte anılan bu filmi, klasikler listesinin baş sıralarından düşmeyecek bir sinema şaheseri…

Diğer Özellikler
Stok KoduNAKY09
MarkaNakkaş Yapım
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Ürün Etiketleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.