MEHMET EMİN AY KURAN-I KERİM HATİM SETİ ( 30 VCD )

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

SAMİ SAVNİ ÖZER & DİVANE GÖNLÜM
15,00 TL
12,00 TL
%20
SAMİ SAVNİ ÖZER & İNİLİYORUZ HASRETİNLE
15,00 TL
12,00 TL
%20
ERKAN MUTLU & GÖNÜL DİLİ
15,00 TL
12,00 TL
%20

Kur'an-ı Kerim Hatm-i Şerif'i, Kur'an tilaveti usullerinden biri olan Hadr usulü ile okunmuştur. Hadr okuyuşu genellikle mukabele (Hatim okuma) ve namaz kıldırma esnasında özellikle din görevlilerinin tercih ettiği ya da etmesi gereken okuyuş şeklidir Kur'an-ı Kerim Hatm-i Şerif'i okunurken, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kurulu Başkanlığının tercih ve tavsiye ettiği ve Kur'an Kurslarındawki öğretimde de tatbik edildiği üzere durak yerlerindeki kurallara tamamen uyulmuştur.

 

Kur'an-ı Kerim Hatm-i Şerif'i, Klasik Musikimiz'in makamlarıyla okunmuştur. Şanlı ecdadımızın, "Daru'l-Elhan" adını verdikleri, musiki merkezlerinde öğrettikleri ve ardından mescidlerde, camilerde, dergahlarda, medreselerde ve saraylarda icra ettikleri beşyüzü aşkın makamdan müteşekkil bu deryadan, bir katre misali birkaç makam seçilerek bu Hatwm-i Şerif seslendirilmiştir.

 

Hatm-i Şerif'i dinlerken, Salat-ı Ümmiye'deki Segah makamını, Ramazan gecelerinin neş'e ve sürur kaynağı olan Acemişaran'ı, hüküm ayetlerini gönlümüze nakşeden vakarıyla Rast makamını, Dua ve niyaz ayetlerindeki Saba ve Hüseyni yakarışları ve nihayet tüm makamların esası sayılan Hicaz'ı, yanısıra zaman zaman Nihavend ve Nikriz gibi makamlarla okunan ayetlerdeki makam ve muhteva birlikteliğinden etkilenecek ve duygulanacaksınız.

 

 

"Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'i Nasıl okumalıyız?" Kitapçığı ile birlikte 30 CD'lik Dev eser

Diğer Özellikler
Stok KoduBEYM40
MarkaBeyza Müzik
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.