Alim Çocuk

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Arapça Eğitim Seti ( 25 VCD 2 Kitap )
500,00 TL
199,00 TL
%60,2
Namaza İlk Adım-Sesli Kitap
400,00 TL
Altın Sayfalar / Nihat Hatipoğlu
80,00 TL
29,00 TL
%63,8

 

Sınırsız Eğlence Sınırsız Eğitim... Hepsi Sesli ve Görüntülü. Alim Çocuk''un bilgi ve eğlence dünyasına hoşgeldiniz... Artık öğrenirken, eğleneceginiz, oyun oynayabileceginiz bir CD'niz var. Alim Çocuk program CD si sizler için hazırlandı. Alim Çocuk, eğitim bölümleri ve oyun bahçesi olmak üzere iki bölümden oluşuyor.

1- EGİTİM BÖLÜMÜ:

PEYGAMBERİMİ ÖĞRENİYORUM:
Salih Suruç’un “Peygamberimi Öğreniyorum” adlı eseri sesli ve görüntülü olarak sunulmaktadır. Peygamber Efendimiz (S.A.V.)''in hayatı tarihsel sıralama içinde, sade bir üslupla bölümler halinde düzenlenmiştir.

ÇOCUK VE PEYGAMBER:
Mehmet Emin AY’ın eşsiz eseri “Çocuk ve Peygamber” sesli ve görüntülü olarak sunulmuştur. Peygamber Efendimiz çocuklara nasıl davranıyordu? Eserde Hz. Muhammed’in çocuklara gösterdiği sevgi ve merhameti bulacaksınız. Mutluluk Çağı’na gidecek, Çocuk ve Peygamber arasındaki sevgi ve şefkati göreceksiniz.

PEYGAMBERLERİN HAYATI:
Mehmet DİKMEN’in akıcı anlatımıyla, Kur’an’da ki Peygamber kıssalarını esas alarak kaleme aldığı “Peygamberler Tarihi” adlı eseri sesli ve görüntülü olarak hazırlanmıştır. Peygamberlerin örnek hayatları nasıldı?
Bu bölümde kâinatın ve içindeki varlıkların gayesini İlâhî emirler ışığında insanlara açıklayan Peygamberlerin örnek hayatları, değerli hâtıraları ve özverili hizmetleri sunulmaktadır.

HİKAYELER:
Mehmet DİKMEN’in ibretler ve derslerle dolu “Hikayeler”i. Bu bölümde, yaşanmış nice olaylar içinden seçilmiş, dünya ve ahiret mutluluğunun temel ölçülerini içeren kısa ve özlü hikayeler, sesli ve senaryosuna uygun olarak resimli bir şekilde sunulmuştur.

MASALLAR:
Birbirinden ilginç, eğlenceli ve öğretici masallar bu bölümde sesli ve resimli anlatımla sunulmuştur.

ELİF-BA:
Sesli, sınavlı, interaktif ELİF-BA… Bu bölümde Kur’an okumayı öğrenmek için gerekli ders açıklamaları, tecvit kuralları ve örnekler bulunmaktadır. Sınav bölümü sayesinde öğrendiklerinizi sınama imkanı bularak eksik olduğunuz konuları belirleyip, tekrarlayabilirsiniz.

NAMAZ HOCASI:
Bayan ve erkek için resimli, sesli “Namaz Hocası”. Namaz ve abdest ile ilgili genel tanımlamaları ve ayrıntılı anlatımları, gerekli sure ve duaları bu bölümde bulabileceksiniz. Abdest alınışı ve namaz kılınışlarını, sesli ve resimli anlatımdan takip ederek kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

SURE VE DUALAR:
Öğretici ve takipli “Sureler ve dualar”. Bu bölümde özellikle namazlarda okunan ve sık kullanılan sure, aşir ve duaları mealleriyle birlikte bulabilirsiniz. Arapça okuyuşu ok ile takip ederek Elif-Ba ve Namaz Hocası bölümünde öğrendiklerinizi geliştirebilir, ezber yapabilirsiniz.

NAMAZ VAKİTLERİ:
Tüm Türkiye İçin bütün zamanların “Namaz Vakitleri”. Bu bölümde Türkiye''nin bütün illerine ait namaz vakitleri bulunmaktadır. İstenen ile ait namaz vakitleri görüntülenir. Şehir seçimini şehirler listesinden veya harita üzerinde şehre ait alanı tıklayarak belirleyebilirsiniz.

2- OYUN BAHÇESİ BÖLÜMÜ

Birbirinden ilginç bilgiler ve zeka soruları Yüzlerce Bilmece… 14 ayrı oyun bölümü! Her bölümde sınırsız oyunlar, eğlenceler… Birbirinden ilginç zeka oyunları ve eğlenceler. Dinamik ve sınırsız.

BEŞ TOP: Bu oyunda yapmanız gereken soldan-sağa, yukarıdan-aşağıya ya da çapraz olarak beş kareyi rakibinizden önce işaretlemektir. Bilgisayara karşı veya iki kişi ile bu oyunu oynayabilirsiniz.

DÖRT İŞLEM: Boş bırakılan yerlere gelmesi gereken rakamlar bulunarak oynanır. Bu oyunda matematiksel işlemleri öğrenirken zekanızı da geliştirecek ve eğleneceksiniz.

BULMACA: Bu oyunda amacınız bulmaca tablosunu sütun ve satırlara ait sorulara göre doldurmaktır. Oyunu oynarken hem eğlenecek hem de yeni şeyler öğreneceksiniz.

CÜMLE KURMA: Bu oyunda; kelimeleri karışık olarak yerleştirilmiş bir cümleyi en kısa sürede doğru olarak kurmanız istenmektedir. Oynarken sizler için hazırladığımız atasözlerini, hadisleri, ayet meallerini ve vecizeleri de öğrenerek bilgi dağarcığınızı genişleteceksiniz.

BİLGİ YARIŞMASI: Bu bölümde 15''er soruluk sınavlarla hem bilgilerinizi sınayacak hem de yeni şeyler öğreneceksiniz.

EŞLEŞTİRME: Bu bir hafıza ve dikkat oyunudur. Ekranda görülen karelerin eşlerini en kısa sürede bulup işaretlemeniz gerekir. Tüm kareler eşleştirildiğinde oyun tamamlanmış olur.

KELİME BULMACA: Bu oyunda amacınız tabloya soldan-sağa, sağdan-sola, yukarıdan-aşağıya, aşağıdan-yukarıya ya da çapraz yerleştirilmiş kelimelerin tümünü en kısa sürede bulmaktır.

KARE KARALAMA: ipucu sayılarına göre dolu olduğu tahmin edilen kareler işaretlenerek oyun oynanır. Dolu kareler işaretlendiğinde resim oluşturulmuş olur. Yanlış kare işaretleme hakkını tüketmeden işaretlenmesi gereken tüm kareler bulunduğunda oyun tamamlanır.

BOYAMA KİTABI: Bu bölüm Labirent, Resim Boyama, Nokta İzleme ve Gizli Resim olmak üzere 4 kısımdan oluşuyor. 1-labirentle gizli yolları, 2-noktaları birleştirerek gizli objeleri, 3-hücreleri boyayarak gizlemiş şekilleri bulacak, 4-hazır resimleri doya, doya boyayacaksınız.

RESİM DEFTERİ: Bu bölümde çeşitli resimler çizebilir, boyayabilir, bunları saklayabilir ve değiştirebilirsiniz. Bilgisayarınızda kayıtlı olan başka resimleri de bu bölüme aktarabilirsiniz.

RESİM BULMACA: Bu oyunda resimler arasındaki farkları veya benzerlikleri bularak dikkatinizi ölçeceksiniz. Program her oyunda resimlerin farklı yerlerini değiştirdiğinden sıkılmadan oyun oynayacaksınız.

YAP-BOZ: Bu oyunda amacınız ekranın sağında gösterilen resmi, verilen parçaları doğru yerlerine yerleştirerek oluşturmaktır. Oyun seviyesine göre parça sayısını arttırabilirsiniz. Her resmi 10 değişik şekillerde parçalayabilirsiniz

KARE YAPBOZ: Bu oyunda amacınız parçalara bölünmüş ve karıştırılmış bir resmin parçalarını hareket ettirerek doğru yerlerine yerleştirmektir. Oyun seviyesini arttırarak parça sayısını çoğaltabilirsiniz.

SAYI OYUNU: Bu oyunda ekranda belli bir kurala göre sayılar sıralanacaktır. Boş bırakılan kutuyu sıralama kuralını tahmin ederek en kısa sürede doldurunuz.

MÜZİK KUTUSU: Programı kullanırken dinlemeniz için çeşitli melodiler.


 

Diğer Özellikler
Stok KoduGSOFT01
MarkaGoldsoft Yazılım
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.