Alim Çocuk 3.0 DVD ROM

Fiyat:
40,00 TL
Havale / EFT:
39,20 TL


Alim Çocuk 3.0
(İnteraktif Eğitim DVD)
EĞİTİM BÖLÜMÜ
Alim Çocuk 3.0 bilgi ve eğlence dünyasına hoş geldiniz...

1. Elif-Ba ve Tecvid

Bu bölümde Kur’an okumayı öğrenmek için gerekli elif-ba dersleri, tecvid kuralları ve örnekler bulunmaktadır.
Sınav bölümü sayesinde öğrendiklerinizi sınama imkanı bularak eksik olduğunuz konuları belirleyip, tekrarlayabilirsiniz.

2. Namaz Hocası

Namaz ve abdest ile ilgili genel ilmihal bilgileri, erkek-bayan ayrıntılı namaz anlatımları ve güncel namaz vakitlerini bu bölümde bulabileceksiniz.
Abdest alınışı ve namaz kılınışlarını, sesli ve 3 boyutlu animasyonlu anlatımdan takip ederek kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

3. Sureler ve Dualar

Bu bölümde özellikle namazlarda okunan ve sık kullanılan sure, aşir ve duaları mealleriyle birlikte bulabilirsiniz. Arapça okuyuşu ok ile takip ederek Elif-Ba ve Namaz Hocası bölümünde öğrendiklerinizi geliştirebilir, ezber yapabilirsiniz.

4. Canım Peygamberim

Peygamber Efendimiz (S.A.V.)'in hayatı tarihsel sıralama içinde bölümlere ayrılmıştır. Ekrandaki her kare bir bölüme ait olup, sıralamaya uygun olarak verilmiştir.

5. Çocuk ve Peygamber

Bu bölümde Peygamberimiz ve onun çağında yaşayan çocuklardan bahsedilmiştir.
Söz ve davranışlarıyla insanlar için en güzel örnek olan Hz. Muhammed (S.A.V.)'in çocuklarla ilişkisi ve aralarında yaşanan olaylar küçük hikayeler şeklinde sizlere sunulmuştur.

6. Peygamberler Tarihi

Bu bölümde kâinatın ve içindeki varlıkların gayesini İlâhî emirler ışığında insanlara açıklayan Peygamberlerin örnek hayatları, değerli hâtıraları ve özverili hizmetleri sunulmaktadır.
Kur'ân'daki Peygamber öyküleri esas alınmak suretiyle hazırlanan metinde, Kur'an'da zikredilen kıssalardaki bütün meraklı ve ilgi çekici noktalar, ders alınması gereken yönler ortaya konulmuştur. 

7. Peygamberimizin Arkadaşları

Bu bölümde İslam’a önemli hizmetleri bulunmuş, İslam Tarihi’nin başlangıç evresinde büyük etkiler bırakmış ve Peygamber Efendimizle birlikte yaşamış yakın dostlarının hayatlarından bahsedilmiştir.
Hz. Peygamber Efendimizin İslam’ı yayma çabalarında O’nun her zaman yardımında ve yanında bulunan bu büyük sahabileri bu bölümle tanımış olacağız.

8. Dua Etmeyi Seviyorum

Bu bölümde duanın önemi, dua ile ilgili bazı önemli bilgiler ve Peygamberlerin yapmış oldukları bazı dualar verilmiştir.
Bu bölümle beraber duanın ne demek olduğunu, bizim için ne kadar önemli olduğunu, nasıl yapıldığını, günlük yaşamımızda duanın yerini, bazı dua örneklerini ve Kur’an’dan alıntılarla yüce Peygamberlerin yaptıkları bazı duaları öğrenmiş olacağız.

9. Rabbimi Çok Seviyorum

Bu bölümde bizi ve bütün kâinatı yaratan yüce Rabbimizi tanıyacak ve O’nun güzel isimlerini öğreneceksiniz.

10. Ramazan Geldi Oruç Geldi

Bu bölümde Ramazan ayı ve oruç ibadeti ile ilgili birçok bilgilere ulaşacak, Ramazan Ayı’nın önemini, oruç ibadetinin yerine getirilişini, Teravih namazı ve Ramazan Bayramı gibi önemli şeyleri öğreneceksiniz.

11. Hacca Gidiyorum

Bu bölümde âdeta hacca gidecek ve hacca dair öğrenilmesi gereken birçok önemli bilgileri öğrenmiş olacaksınız. Hac nedir, kimler hacca gider, Kâbe, tavaf, Arafat gibi konular bu bölümde anlatılacak konulardan bazılarıdır.
Ekrana gelen resimli menüden istediğiniz konuyu seçebilir ve öğrenmeye başlayabilirsiniz.

12. Hikayeler

Bu bölümde, yaşanmış nice olaylar içinden seçilmiş, dünya ve ahiret mutluluğunun temel ölçülerini içeren kısa ve özlü hikayeler sesli ve senaryosuna uygun olarak hareketli ve resimli bir şekilde anlatılmıştır.

13. Masallar

Birbirinden ilginç, eğlenceli ve öğretici masallar bu bölümde sesli, hareketli ve resimli olarak anlatılmaktadır.

14. Kütüphane:

Bu bölümde programda içerisinde bulunan Elif-Ba, Namaz Hocası, Sure ve Dualar ve Sesli Kitapları e-kitap olarak açıp okuyabilirsiniz. Bunun dışında resim gibi birçok şey de bulabilirsiniz.

Oyun Bahçesi

Haydi çocuklar oyun oynamaya!..
Bu bölümde sizler için birbirinden güzel tam 30 oyun hazırlanmıştır. Bu oyunları oynarken hem dinlenecek hem eğlenecek hem de kendinizi geliştireceksiniz.
1.Boyama Kitabı:
Bu oyunda size verilen resmi, ekranın sağında gösterildiği gibi boyamanız istenmektedir.
2.Gizli Resim:
Bu oyunda çeşitli karmaşık şekillerin içerisine gizlenmiş bir resmi ortaya çıkarmanız isteniyor. Tek yapmanız gereken noktaların bulunduğu alanları tıklamak…
3.Saklambaç:
Bu oyunda ekrandaki resmin içerisinde gizlenmiş nesneleri bulmaya çalışacaksınız. Bulduğunuzda nesnenin üzerine tıklamanız yeterli
4.Labirent:
Ekrana gelen dolambaçlı ve karışık yollarda doğru yönden giderek bitiş noktasına ulaşılmaya çalışılır.
5.Nokta Birleştirme:
Bu oyunda amacınız numaralandırılmış mavi noktalara sırayla tıklayarak bir resim oluşturmaktır. Numaralandırılmış noktaları sıfırdan başlayarak işaretlediğinizde bakalım nasıl bir resim ile karşılaşacaksınız?..
6.Hafıza Testi:
Bu bir hafıza ve dikkat oyunudur. Ekranda görülen karelerin eşlerini en kısa sürede bulup işaretlemeniz gerekir. Tüm kareler eşleştirildiğinde oyun tamamlanmış olur.
7.Kelime Bulmaca:
Kutular içerisine karışık olarak yerleştirilen kelimeleri bulma oyunu...
8.Cümle Kurma:
Kelimeleri karışık yerleştirilmiş bir cümleyi doğru bir şekilde kurma oyunu...
9.Bilgi Yarışması:
Bilginizi sınayıp yeni şeyler öğreneceğiniz dini alanda hazırlanmış küçük sınavlar...
10.Kare Bulmaca:
Bilginizi sınayacak çok sayıda ve farklı düzeylerde kare bulmacalar...
11.Renkli Yumurtalar:
Bu eğlenceli oyunda en yüksek puanı almak için yukarıdan düşen zaman ve puan kazandıran yumurtaları yakalamanız; zaman ve puan kaybettiren yumurtalardan ise kaçınmanız gerekiyor.
12.Pinpon:
Bu oyunda size gönderilen topu kaçırmadan karşı tarafa göndermeniz gerekiyor. Ayrıca her vuruş sizin için puan demektir.
13.Patlayan Toplar:
Bu oyunda alt alta veya yan yana olan aynı renkteki topları seçmeniz ve bu şekilde onları patlatmanız gerekiyor.
14.Kedi tut Fare Kaç:
Bu oyunda yön tuşlarını kullanarak Kedilerden kaçmalısınız. Peynirleri yiyerek puanlarınızı artırın. Bir sonraki bölüm sizi bekliyor. Unutmayın kedilere yakalanmadan peynirlerin hepsini yemelisiniz.
15.Mağaradan Kaçış:
Bu heyecanlı oyunda boşluklara düşmeden ilerlemeniz ve altınları toplamanız gerekiyor.
16.Resim Defteri:
Kalem, fırça, boya, küçük şekil ve hazır resimlerle çeşit çeşit resimler yapabileceğiniz bilgisayarınızdaki resim defteriniz...
17.Fark Bul:
Bu oyunda resimler arasındaki farkları bularak dikkatinizi ölçeceksiniz.
18.Yap-boz:
Bu oyunda amacınız ekranın sağında gösterilen resmi, verilen parçaları doğru yerlerine yerleştirerek oluşturmaktır.
19.Kare Yap-boz:
Bu oyunda karışık yerleştirilmiş parçaları doğru yerlerine getirerek verilen resmi oluşturmanız gerekmektedir.
20.Okçu:
İki tarza sahip bu oyunda size verilen hedefleri vurmanız gerekmektedir.
Oyunda iki tarz vardır. Birincisinde balonları, ikincisinde ise hedef tahtasını vurmaya çalışırsınız.
21.Osmanlı Bataryası:
Bu oyunda elinizdeki renkli topları yukarıdan gelen toplara atarak onları patlatmaya çalışırsınız.
22.Yakar Top:
Bu oyunda çubuğunuzla sektirdiğiniz topu kullanarak yukarıdaki taşları patlatmanız gerekiyor.
23.Üç-Beş Top:
Bu oyunda yapmanız gereken soldan-sağa, yukarıdan-aşağıya veya çapraz olarak artarda beş kareyi rakibinizden önce işaretlemektir. Bilgisayara karşı veya iki kişi ile bu oyunu oynayabilirsiniz.
24.Tetris:
Bu oyunda düşen parçaları mümkün olduğunca boşluk bırakmadan alt kısma yerleştirmeniz gerekiyor. Böylece daha çok puan alabilirsiniz.
25.Sapan:
Bu oyunda sapanla belirli sayıdaki topları kullanarak kutuların hepsini aşağıya düşürmeniz gerekiyor. Topu tutun, çekin, yönü belirleyin ve bırakın.
26.Kar Topu:
Bu oyunda size ağaçların arasından kartopu atmaya çalışan çocuğa, ondan önce sizin kartopu atmanız gerekiyor. Hedefi ona yöneltin ve atışınızı yapın.
27.Ham Ham:
Bu oyunda sizden küçük balıkları yiyerek ilerlemeniz isteniyor. Eğer sizden büyükleri yerseniz bu sefer can kaybedersiniz.
Oyunun hikâyesi: Siz okyanusta kaybolmuş Kahraman olarak bilinen küçük bir piranasınız. Kahraman’a ailesini bulmaya çalıştığı bu uzun yolculuğunda seviyeleri tamamlaması için yardım etmelisiniz. Ama bu o kadar kolay olmayacak.
Bu yolda Kahraman büyümek içim balık yemeli, ama aynı zamanda daha büyük veya daha güçlü deniz hayvanları tarafından da yenmemeye dikkat etmesi lazım.
28.Denge Topu:
Bu oyunda topu zeminden düşürmeden son noktaya ulaştırmanız ve bu arada da puan ve canları toplamanız gerekiyor.
29.Arazi Yarışı:
Bu heyecanı yüksek oyunda arazi aracınızla zorlu engelleri aşarak bitişe varmanız gerekiyor.
30.Zıp Zıp:
Bu oyunda zıp zıp aletiyle zıplayarak puanları almanız gerekiyor.

 
Diğer Özellikler
Stok KoduGoldsoft002
MarkaGoldsoft Yazılım
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.